הכירו את העמותה שמתגייסת למען מתמודדי נפש בישראל – ופועלת מול המחלקות הפסיכיאטריות

עמותת לב ונפש היא עמותה הפועלת מתוך מטרה לסייע לילדים המתמודדים עם בעיה רגשית ונפשית, לטובת קבלת מעטפת אשר נועדה לשלב אותם בחברה וכן להפחית את המאבק שאותו הם ובני המשפחה חווים על רקע ההתמודדות. מדובר בעמותה שהחליטה להתגייס למען אותם ילדים, ופועלת גם מול המחלקות הפסיכיאטריות וכן גורמי המקצוע לטובת שיפור מצבם. מה חשוב לדעת אודות הפעילות של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

לב ונפש – לא משאירים אף אחד לבד

עמותת לב ונפש הוקמה על ידי מתנדבים אשר החליטו לקחת חלק בעשייה, כחלק מהבנה כי ילדים אשר מתמודדים עם מחלת נפש וצרכים מיוחדים זקוקים למעטפת מקצועית, וזאת על רקע התמודדות מאתגרת המשפיעה באופן ישיר על רווחתם ועל רווחת בני המשפחה. חטיבת הסיוע של עמותת לב ונפש פועלת מול כל בתי החולים לבריאות הנפש במדינת ישראל, כאשר במסגרת הסיוע, הארגון נתרם לבקשות המגיעות מהצוותים הרפואיים בהתאם לדרישות הייחודיות של כל מחלקה. כך למשל, יחידת הסיוע רכשה לבקשת צוות בית החולים זוגות אופניים חדשים למחלקות הילדים המאושפזים בבית החולים גהה. לצד זה, קידמו פעילות כמו למשל טיול בוקר לספארי עם מחלקת הנוער. מדובר רק בקצה הקרחון בכל הקשור לפעילות נרחבת שאותה מבצעים בעמותה מתוך מטרה שלא להשאיר אף אחד לבד, וכחלק משיתוף פעולה הדוק עם המחלקות הפסיכיאטריות אשר זקוקות לא פעם לסיוע, הן במסגרת של ציוד והן במסגרת של פעילויות שאותן מקדמים באופן אישי המתנדבים של העמותה.

פעילות בחגים לצד סדנאות

הייחודיות של העמותה נובע בין היתר בשל היכולת של המתנדבים להבין את המצב הרגיש של הילדים, ובהתאם לכך להתאים פעילויות שנועדו לגבש ולחזק אותם. על כן, עמותת לב ונפש מפעילה פעילויות בחגים, כמו למשל בזמן חג פורים. לכבוד החג המתנדבים העבירו מאות משלוחי מנות ותחפושות לשמחת הילדים וכן בני המשפחות. בנוסף, לכבוד ראש השנה העמותה ערכה פעילות מקסימה למחלקת הילדים בבית החולים להפרעות נפשיות נס ציונה באר יעקב, שכללה אפיית עוגות דבש ויצירה בנושא חגי תשרי. לצד זה, מפעילים המתנדבים של העמותה חוגים, סדנאות, יצירה ואומנות בכל המסגרות בהן הארגון פועל. את הסדנאות מלווים אנשי מקצוע, והן המותאמות למצב הרגיש של הילדים המשתתפים, באופן שמשקף לא רק הרצון לסייע, אלא גם לתמוך במשפחות אשר מתמודדות עם מציאות לא פשוטה, על רקע של צרכים מיוחדים של ילדים המאובחנים עם הפרעות נפשיות. מדובר בהפרעות אשר יוצרות שלל סיטואציות מורכבות, החל מריחוק מהסביבה המוכרת ועד להתמודדות מול גורמי מקצוע במסגרת הטיפול. בשל כך, מקפידים המתנדבים להעניק את המענה האיכותי והטוב ביותר, בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על חיזוק של בני המשפחה, הילדים וכמובן הצוותים הרפואיים העוסקים בתחום.

 

 

לסיכום

עמותת לב ונפש הוקם מתוך מטרה לסייע לילדים ובני נוער המאובחנים עם ממחלות נפש בישראל. העמותה פועלת מול מרבית בית החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייע במגוון דרכים: החל מחלוקה של ציוד, קידום של ימי כיף וכן מענה רגשי בעבור בני המשפחה. העשייה החברתית הנרחבת לצד המענה שאותו מעניקים המתנדבים הופך את העמותה הזו לאחד מהארגונים הבולטים בתחום בריאות הנפש בישראל, כפי שניתן גם להתרשם באתר הרשמי, שם תוכלו לא רק לקבל פרטים נוספים אודות הפעילות אלא גם לנצל את ההזדמנות לטובת תרומה אישית, לטובת המשך הפעילות המרגשת של לב ונפש.

אולי תאהב גם

נגישות