ישנים בריא: איך לבחור מזרן מתאים לשינה טובה?

מזרן לשינה טובה

המזרן הוא חלק בלתי נפרד מהפאזל שמרכיב בסופו של דבר שנת לילה טובה ועמוקה. בהתאם לכך, נדרש לבצע החלפה של מזרן לאחר 7-10 שנים בשל שינויים של הגוף אך גם שחיקה טבעית. כיצד תוכלו לבצע בחירה של מזרן שיתאים לכם? להלן המדריך המלא.

רכישת מזרן חדש: אלו הפרמטרים החשובים בתהליך

בהתחשב בעובדה כי האדם הממוצע שוהה כשליש מחייו במיטה, תהליך של בחירת מזרן חייב להתבצע תוך שימת דגש על מחקר מקיף שנועד להוביל בסופו של דבר לבחירה של מזרן המותאם באופן אישי לצרכים, בוודאי אם אתם סובלים מכאבי גב או אלרגיות. למעשה, ההמלצה הגורפת מצד אורטופדיים היא לבצע החלפה של מזרן מדי 7-12 שנים, בשל שחיקה של הקפיצים שעלולה לגרום לכאבי כאב ואף נוקשות בשרירים. בהקשר זה חשוב להבין את התפקיד של המזרן בתהליך של הירדמות ושינה עמוקה, וזאת מאחר ומזרן שאינו מותאם למבנה הגוף עלול לגרום לאי יכולת להירדם או לחילופין תחושה של נוקשות וכאב שמקשה על התפקוד בחיי היום יום. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבצע רכישה של מזרן אורטופדי במסגרת הצעת מחיר נוחה, אולם לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, אלו הפרמטרים החשובים ביותר לצורך בחירה של מזרן מתאים לשינה ערבה ועמוקה:

ספק

הספק ממנו אתם רוכשים את המזרן היא חשובה מאוד מאחר וספק מקצועי ידע לספק לכם מזרן באחריות מלאה כמו גם שימת דגש על בחירת חומרי גלם איכותיים, כמו שמספקת חברת גטה. מגוון המזרנים הרחב באתר הרשמי מאפשר לכם לבחון את הדגמים החדשים כמו גם ליצור בעבורכם הזדמנות לבצע רכישה של מזרן איכותי דרך ספק מוביל בתחומו ואשר זכה במשך שנים בפרסים בזכות פיתוח ייחודי כמו גם המודעות הסביבתית הגבוהה בעקבות שימוש בחומרים טבעיים המותאמים לגופכם ואשר מאפשרים לכם לקום רעננים לאחר שנת לילה מפנקת.

דרגת קושי

לכל אדם מתאים דרגת קושי שונה, ולכן רצוי שלא לבקש המלצות מחברים או בני משפחה אלא לבחון בעצמכם את דרגת הקושי שמתאימה לכם – רך, קשה, בינוני. הקשבה לצרכים שלכם מבחינה בריאותית אך גם מבחינת איכות השינה היא חיונית, ועל כן מומלץ לקחת את המזרן שמתאים לכם הן מבחינת דרגת הקושי אבל גם מבחינת הנוחות, שהם חשובים מאוד בתהליך הבחירה.

חומר גלם

ישנם סוגים שונים של מזרנים – מזרן ספוג, מזרן ספוג, מזרון קפיצים והלהיט החדש של הענף – מזרן לטקס. בשנים האחרונות זוכה הלטקס למודעות גבוהה ע"י הציבור בזכות היתרונות הבריאותיים שלו, החל מהתנגדות גבוהה המאפשרת לקבל תמיכה וכן היותו אורגני. בשל כך, בעבור מבוגרים כמו גם צעירים שסובלים מאלרגיות, מדובר במזרן אידיאלי ונושם שמחזיק מעמד למשך שנים רבות ומספק איכות שינה יוצאת מהכלל (וכל עוד מקפידים על שעות שינה מספקות, אפשר להפיק מכך את המיטב).

גודל

ככל שהמזרן גדול יותר, כך טוב יותר. רצוי למדוד מראש את מידות המיטה ולהתאים את המזרן כך שתהיה התאמה מדויקת אך גם רחבה מספיק, משום שאדם בוגר מסתובב בין 10-30 פעמיים מדי לילה. כאשר אנו ישנים בצפיפות זה משפיע מאוד על איכות השינה, ועל כן עדיף לרכוש מזרן רחב שידע לשאת את משקל הגוף בצורה נכונה ומאוזנת.

 

לסיכום, הבסיס החשוב ביותר בעבור שינה עמוקה היא מזרן איכותי שמתאים לממדי הגוף ומספק תמיכה ראויה. השקיעו ברכישה של מזרן דרך חברה מוכרת המספקת לכם גם אחריות וגם אפשרות להתנסות במזרן, כל זאת מתוך מטרה לבחון כי המזרן אותו בחרתם מתאים לכם ובהתאם לכך יאפשר ליצור שינה עמוקה וטובה.

אולי תאהב גם

נגישות