6 טיפים חשובים לבחירת ספק אינטרנט למרפאה פרטית

ספק אינטרנט

במרפאה פרטית, חיבור לאינטרנט הוא כיום חלק שגרתי מהתשתית שזמינה עבור הצוות ועבור הלקוחות. בבחירת ספק ממנו תשכרו שרות זה, כדאי לקחת בחשבון את ששת הטיפים הבאים:

להבטיח את אמינות הספק

לפני הכול, כעסק, אתם חייבים לעצמכם עבודה עם ספקים אמינים. הדבר נכון במיוחד לגבי תשתיות אשר משמשות למטרות רבות, דוגמת חיבור האינטרנט. אמינות כזו, תמצאו אצל ספק אינטרנט Itc, אשר מציע שירותי ספק אינטרנט (ISP) ושירותי תשתית לחיבור לאינטרנט. נזכיר, כי חיבור התשתית הוא החלק אשר מגיע מבית העסק שלכם אל ספק השרות וחיבור האינטרנט עצמו, הוא החיבור מהספק אל רשת האינטרנט העולמית.

הגדרת דרישות

חיוני להתחיל מהגדרת דרישות טכניות. חשוב שתבינו אילו מהירויות דרושות לכם? ואילו פעילויות תבצעו על הרשת, מבחינת העומס שהן יטילו עליה? אם תהיינה למשל התייעצויות בוידיאו מול המרפאה, דבר זה דורש תקשורת מהירה וגם יציבה מספיק. מבחינת רישות אלחוטי – אילו אזורים במבנה שלכם אתם רוצים לכסות מבחינת יכולת קליטה אלחוטית?

להקים רשת אלחוטית יציבה

שימוש שוטף של העובדים במרפאה באינטרנט, יוכל להתבצע דרך החיבור הקווי. עם זאת, לאורחים (לכל הפחות) תרצו לספק חיבור אלחוטי, מאחר שהם מגיעים עם התקני מחשוב ניידים. רשת אלחוטית לחיבור לאינטרנט, שונה מהותית מרשת קווית. היא חשופה לשיבושים שונים וגורמים מאטים בסביבתה. למעשה, רשת ה-WiFi דרכה תתחברו לאינטרנט במרפאה, היא רשת מקומית קטנה, שמתחברת רק לנתב והוא זה שיחבר אתכם בפועל לאינטרנט. אבל הקטע הקצר הזה של החיבור האלחוטי, כאמור מועד לשיבושים רבים. לכן חשובה לגביו באופן מיוחד האמינות. למשל, פרימיום WIFI של ספק itc, שהיא רשת איכותית, מהירה ומאובטחת.

לבדוק את הביצועים

ישנם כלי עזר ואתרים, אשר מסייעים למדוד מהירויות חיבור בפועל לרשת האינטרנט. הם עושים בדיקה קצרה ופשוטה מולכם ומציגים נתונים דוגמת מהירויות העלאת נתונים ומהירויות הורדת נתונים. מדידות כאלה, יכולות לבדוק ולוודא, האם הספק שבחרתם עומד בהתחייבויותיו. בכך, הן גם מסייעות להשוות בין ספקים.

מה עוד זמין? תוספי אבטחה

ספקי אינטרנט מציעים לעתים שרותי ערך מוסף, מעבר לשירותי החיבור לרשת האינטרנט. מבין שירותים אלה, כדאי לשים לב במיוחד לשירותי האבטחה – די נפוץ שהם יציעו גם כאלה. כמובן, אבטחה היא נושא חשוב לעסקים קטנים בכל מקרה. עסקים אלה הם פעמים רבות על הכוונת של תוקפים, בדיוק מאחר שאין להם תקציבים גדולים להתגוננות. לכן, יש חשיבות מיוחדת, למיצוי האמצעים שכן בהישג ידכם עבור שיפור האבטחה. ואם ניתן להשיג זאת מספק קיים, במקום לסרבל עניינים עם ריבוי ספקים, מה טוב. זה יכול להיות למשל שרות IPVPN. VPN או Virtual Private Network, הוא כלי עזר להגנה על התקשורת שלכם.

חשיבות השרות

השימוש באינטרנט הוא כיום חלק אינטגראלי מתהליכי עבודה רגילים. לכן, שרות לקוחות של ספק החיבור, הוא היבט שחשוב במיוחד לעסקים. הדבר בא לידי ביטוי כאשר יש צורך בתיאומים טכניים שונים, בירורים דחופים או תקלות לתיקון. במקרים כאלה, עיכובים עשויים לפגוע בעסק בצורה משמעותית. אם מדובר בתקלה שמשביתה את החיבור והיא מתמשכת, עלולות להיות לכך השלכות גם על תדמית העסק, שתפקודו משתבש מול הלקוחות. שימו לב, באילו ערוצים ניתן לקבל שרות? באילו ימים ושעות? וכמובן, עד כמה השרות שמתקבל הוא מקצועי ואיכותי?

לסיכום

למרות שמדובר בשרות פשוט יחסית, כדאי לקחת בחשבון נקודות אלה ונוספות, בכדי להבטיח שתפיקו ממנו את מרב התועלת.

אולי תאהב גם

נגישות