ניתוח השתלת שיער: המדריך המלא להליך שיחזיר את הבלורית

נשירת שיער לא נחשבת לבעיה רפואית חמורה ובצדק. למעשה, לא מדובר בכלל בבעיה לפי ההגדרות הרפואיות. זהו מקרה בתחום האסתטיקה ולמרות זאת, זו יכולה להיות בעיה גדולה. הרבה ממי שסובל מנשירה מוגברת חש חוסר שביעות רצון עם המראה החיצוני שלו. נשירת שיער אצל גברים נחשבת לסימן של זקנה. אצל נשים אשר סובלות מהתופעה המצב חמור עוד יותר. בעוד שאצל גברים מדובר בתופעה שכיחה, אצל נשים הדבר לא כך. נשים אשר סובלות מנשירת שיער משמעותית חוות במקרים רבים קושי רב לקבל את המצב. הצורך בפתרון לבעיה הניע ומניע חוקרים, מדענים ורופאים מכל העולם. עם השנים התפתחו מאד הטכניקות השונות להשתלות שיער וכיום מדובר בניתוח עם שיעור הצלחה גדול, תופעות לוואי מועטות יחסית והחלמה מהירה. המאמר הזה מופנה לכל מי שמהרהר או מהרהרת בנושא השתלות שיער.

השתלת שיער, כיצד מתחילים?

הדרך היחידה לכל מי שרוצה לעבור הליך השתלת שיער היא לברר בעצמו, ככל יכולתו, על ההליך הניתוחי. למרות שמדובר בהליך לא מסובך, יש כמה דרכים לעשותו ואפילו בחירה לגבי המדינה בה הוא יתנהל. חשוב להבין טוב גם את התנאים שצריכים להתקיים אצל המטופל בכדי שהליך זה יתאים לו. לבסוף, צריך להבין גם את הסיכונים השונים, אפילו אם הם אינם שכיחים. באתר balding יש הרבה מידע על ניתוח השתלת שיער. זהו המקום שנמליץ לכם לגלוש אליו לאחר קריאת המאמר המקדים הזה. בואו ניגש לפרטים עצמם, נתחיל מהאפשרויות העומדות לפנינו:

ניתוחי ההשתלה מתבצעים כיום ברוב המוחלט של המקרים בשתי שיטות – Follicular Unit Extraction ו Direct Hair Implantation או בקיצור FUE ו DHI. בשיטת הFUE נחלקת ההשתלה לשני חלקים. בראשון המטופל שוכב על הבטן ומאפשר למטפל להוציא זקיקי שיער מהחלק התורם בקרקפת. לאחר מכן ניתן לקחת הפסקה קלה שלאחריה יושתלו הזקיקים באזורים המושתלים. שיטת הDHI משתמשת בהעברה ישירה של הזקיק מהאזור התורם לזה המושתל. בשיטה זו ניתן לדייק יותר בעומק התעלה ובכיוון השתלת הזקיק ולכן יש כאלו הטוענים שמראה השיער בה טבעי יותר. יש לציין שגם שיטת הFUE מגיעה לתוצאות יפות והיתרון בה הוא שניתן להשתיל יותר זקיקי שיער בטיפול אחד. לכן, שיטה זו מומלצת לקרחות חמורות יותר.

עלויות השתלת שיער והצלחת ההליך

השתלת השיער מתבצעת כיום באופן מקצועי במקומות רבים בעולם כאשר ישראלים רבים בוחרים לצאת לטורקיה בשביל לחסוך בעלויות. מחיר ההליך בישראל ינוע בין 25 אלף ש"ח ל-35 אלף ש"ח. בטורקיה, הליך דומה במקום מכובד יעלה עד 15 אלף ש"ח. אנשי כוחות הביטחון שאינם יכולים לצאת לטורקיה, יוכלו לבצע אותו גם במרפאות ביוון או קפריסין אשר מחיריהן דומים או רק מעט יקרים יותר מאלו בטורקיה.

ניתוח השתלת שיער: המדריך המלא להליך שיחזיר את הבלורית

לבסוף, עלינו לשקול גם את הסיכונים וההחלמה מהשתלת השיער. לאחר ההליך, מדובר בכמה ימים בהם יכולות להיות תופעות של נפיחות בפנים, כאבים ועוד. מומלץ לנוח באותם ימים. לאחר מכן, תלוי בהליך עצמו, חזרת הקרקפת למצב רגיל לוקחת כמה שבועות כאשר את מלוא התוצאה נראה גם לאחר שנה מהטיפול. אחוזי ההצלחה של הליך השתלת השיער תלויים במרפאה ובצוות הרפואי שבה אבל במידה רבה גם במטופל והתאמתו להליך. רופא מקצועי יהיה כזה שלא מאפשר למי שלא מתאים להתחיל את ההשתלה, אפילו אם הוא מתעקש על כך. במקרה כזה, שנעשה סינון הולם למי שצפוי לא להתאים מסיבות שונות, אחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאד ועומדים על מעל 90 אחוז ואפילו לכיוון ה95 אחוז.

אולי תאהב גם

נגישות