מה מכסה ביטוח בריאות פרטי, ולמה מדובר בביטוח חשוב?

רבים מבינים שביטוח בריאות פרטי הוא מסוג הביטוחים שלא צריך הרבה להתלבט לגביהם, אלא פשוט עושים. ביטוח בריאות פרטי הוא מסוג הביטוחים שאינו נחשב יקר, שכן יש לעשות מגיל צעיר ושרוב הסיכויים שבשלב כזה או אחר ניעזר בביטוח כדי לקבל החזר. מכאן שלעומת מגוון ביטוחים אחרים, מדובר בביטוח שגם מבלי להגיע למצב קיצון ההוצאה פחות או יותר תחזיר את עצמה. עם זאת, רבים נתקלים בלא מעט סימני שאלה, ואף ממהרים לסגור את הפינה מבלי לעצור להבין מה בדיוק מכסה הביטוח, ופה אנו מבקשים לעצור להסביר, וזאת כדי שבעת חידוש הפוליסה תדעו למה לצפות ולאן לכוון.

הבחינות ששוות לכם לא מעט

רבים שקראו על אבנר הייזלר בדה מרקר ממהרים לחשוב שבתחום העסקים המזל מהווה פקטור משמעותי. עם זאת, מי שהקפיד לקרוא את הדברים גילה דבר חשוב. בתחום העסקים (ממש כמו בתחום הביטוחים) אין מקום לניסים. כל היבט כלכלי יש לבחון היטב ב7 עיניים. מדובר בסוג הבחינות שבסוף היום שוות לא מעט כסף. כיצד הדברים פוגשים אותנו כאן בתחום הביטוחים? ובכן הייזלר מבקש לחדד שאין למהר לסגור ביטוח בריאות טרם מבינים מה הביטוח מציע ולפני שעוצרים לוודא שהוא אכן מעניק התאמה מלאה לשורת צרכים אישיים. למה אם כן ניתן לצפות מביטוח בריאות פרטי? עברו על הכיסויים הבאים:

הבסיס של כל פוליסת ביטוח

מראש נציין שכל פוליסת ביטוח בריאות פרטית מציעה רשימה מעט שונה של כיסויים. עם זאת, לרוב ניתן למצוא את רשימת הכיסויים הבאה: טיפולים וניתוחים מורכבים בחו"ל, כיסוי של תרופות שאינן מצויות בסל התרופות, ביטוח מחלות קשות, טיפול השתלות בחו"ל, אבחון מהיר, טיפולי שיניים מורכבים וביטוח תאונות אישיות. כמו כן, ביטוח בריאות פרטי מאפשר לקבל טיפולים חשובים לצד זמן המתנה יותר קצר ואף הם מאפשרים לבחור את הרופא/המנתח מתוך רשימה הרבה יותר גדולה. מכאן שביטוח בריאות פרטי מאפשר להשיג שירותים משמעותיים בתוך פרק זמן יותר קצר ולצד חופש בחירה הרבה יותר גדול. פה יש להבין ששלושת האלמנטים האלו משחקים תפקיד חשוב כאשר מדובר בבריאות שלנו ושל האנשים היקרים לנו.

מה מכסה ביטוח בריאות פרטי, ולמה מדובר בביטוח חשוב?

 מספר דגשים חשובים

לאחר שהבנו עבור מה נועדה פוליסת ביטוח פרטית, נעצור לחדד מספר דגשים, דגשים שהופכים כל פוליסה להרבה יותר חכמה וכדאית. עתה אם ניזכר בדברי אבנר הייזלר במעריב, נציין שלעיתים הפנמה של טיפ קטן לוקחת את ההשקעה לכיוון הרבה יותר מדויק. אז על אלו דגשים אנו מדברים? ובכן הטיפ שאולי הכי חשוב נוגע לצורך להתאים את הפוליסה בהתאם לסטטוס אישי. באופן שכזה נמנעים מעלות מיותרת ומוודאים שהכיסוי הנחוץ אכן קיים. עוד יש לשים לב שפוליסה שרכשתם מזמן עדיין רלוונטית. רלוונטית מבחינת ההרכב המשפחתי ומבחינת התוקף. ההמלצה היא לעבור על סעיפי הפוליסה מדי שנתיים, ואם נחוץ, ליישם שינויים רצויים. מה עוד? לא פעם אנשים מחזיקים במספר פוליסות במקביל, אך כלל לא מודעים לקיומן. מכאן שטוב לדעת שכיום קיימים כלים דיגיטליים פשוטים ליישום, כאלו שמאפשרים לסגור את הפינה (לבדוק אלו פוליסות קיימות) בקלות יתרה.

שנסכם?!

שנעשה סדר? אז כן, פוליסת בריאות פרטית בהחלט חשוב לעשות, אך גם חשוב לדעת מה הפוליסה מציעה וכיצד ניתן לדייק את הסעיפים שהיא מציעה. פה נציין שתמיד יש לוודא שלא קיים כפל ביטוחים ושהפוליסה עדיין רלוונטית. לא בטוחים? זהו בדיוק הזמן לעצור ולעשות סדר. קבלו טיפ חשוב בתחום: על מנת להפיק את המרב מביטוח בריאות פרטי רצוי לבצעו כל עוד אין סיטואציה שמצריכה מענה מידי, סיטואציה שעשויה להפר את שיקול הדעת. רק בריאות!

אולי תאהב גם

נגישות