לתרום ולהיתרם: רשימת עמותות לסיוע רפואי בישראל

בכל חברה מודרנית יש תפקידים שונים לגורמים שונים בה. לממשלה יש אחריות על שמירת הביטחון והסדרה של שירותים כמו בריאות וחינוך. השוק הפרטי מייצר מוצרים ושירותים שונים כגון כלי רכב או אפילו מזון. השילוב של הארגונים בחסות הממשלה יחד עם השוק הפרטי מבטיח לנו חברה משגשגת בה כל אחת ואחד יכול לפרוח כבן אנוש. יחד עם זאת, המערכת הזו איננה מושלמת. יש מקרים או צרכים מסוימים שאינם מקבלים מענה לא מהשוק הפרטי ולא מהמדינה על זרועותיה הרבות. על צרכים אלו נמנים למשל אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, צרכים של שימור הסביבה או תרבויות מסוימות וכו'. אחד הנושאים הגדולים אשר נופלים בין הכיסאות הוא נושאים רפואיים שונים. למרות שיש השקעה אדירה של השוק הפרטי בתרופות וטיפולים חדשניים, ולמרות השקעות של המדינה בבריאות ציבורית מתפקדת – מקרים רבים לא מקבלים מענה. אלו כוללים חקר מחלות, מתן מענה לחולים שונים ועוד. אל החלל הזה נכנסים ארגונים ללא מטרות רווח אשר מאורגנים תחת ההגדרה של 'עמותה'. במאמר הזה נביא דוגמאות לעמותות כאלו אשר עושות עבודת קודש של ממש בעזרה לנפגעים שונים של מחלות ואפילו למניעת המוקדמת.

תרומה לעמותה – הדרך שלנו להשפיע לטובה

הדרך שלנו לפעול כאזרחים אשר רוצים לעזור ולהשפיע היא באמצעות אותן עמותות. ניתן כמובן להיות ממש פעיל ולהתנדב בהן, אבל את עיקר העזרה אותן אגודות מקבלות על ידי תרומות מחברות גדולות ואנשים פרטיים כאחד. מעבר לכך, קיימות קרנות פילנתרופיות אשר הוקמו על ידי יחידים או ארגונים שונים. אלו קרנות אשר מאגדות כסף שהיעוד שלו הוא תרומה לחברה בנושאים מסוימים. לא מדובר על עמותה מסוימת, אלא על מטרה אשר לשמה יועד הכסף. חברת אטלס מאגדת קרנות כאלו ויכולה לקשר ביניהן לבין עמותות שונות. חברות כמו אטלס מהוות חוליה חשובה המקשרת בין התורמים לעמותות ולמטרות שהם רוצים להשיג. בשביל העמותות השונות, זהו קו חיים של ממש אשר מאפשר התפתחות וצמיחה. לכל מי שמעוניין לתרום לעמותות בתחום הבריאות, המשך המאמר הוא בשבילכם.

לתרום ולהיתרם: רשימת עמותות לסיוע רפואי בישראל

 

עמותות בתחום בריאות, מחלות ומניעתן

קיימות הרבה עמותות שונות העוסקות בפרטנות במחלות שונות, הנה כמה עמותות חשובות בתחום:

אחת מתשע

מדובר על עמותה המתמחה במתן סיוע לנפגעות סרטן השד. העמותה הוקמה בשל צורך ממשי במתן הסברים והכוונה למי שהתגלה אצלה סוג זה של סרטן. שם האגודה נלקח מהסטטיסטיקה של תפוצת המחלה – אחת מתשע נשים חולות בה.

יד שרה

זו עמותה אשר משאילה ציוד רפואי לכל מי שנזקק לכך. לעיתים קרובות, עולה הצורך בקביים, בכיסא גלגלים או בכל ציוד אחר. לעיתים הצורך הוא קבוע ולעיתים זמני. ביד שרה ישמחו לתת מענה לכל אדם בתחום השאלה של ציוד רפואי ועוד נושאים רבים. ניתן לתת בתמורה תרומה לפי היכולת.

האגודה למלחמה בסרטן

זו עמותה אשר שמה לה למטרה מחקר על המחלה, תמיכה בחולים ומודעות. את האגודה נפגוש בצמתים שונים בחיים, לעיתים בפעולות ההסברה שלה ולעיתים, לא עלינו, בתור מקבלי העזרה.

האגודה לזכויות החולה

זו עמותה אשר שמה לה כמטרה לשמור על הזכויות המשפטיות או האחרות של כל מי שמקבל טיפול רפואי באשר הוא. זה יכול להיות במוסדות ציבוריים כמו בתי חולים או אפילו מרפאות פרטיות.

ישראלס

זו עמותה אשר חוקרת ועוזרת לנפגעים במחלה לא מאד מוכרת אשר נקראת ALS. העמותה צמחה מאד בשנים האחרונות והיא עוסקת גם בהסברה על המחלה לציבור הרחב.

עזר מציון

זו עמותה אשר נוסדה לפני למעלה מארבעים שנה ומטרתה עזרה פרא – רפואית לחולים שונים.

מי ייתן ונזכה תמיד להיות בצד התורם!

אולי תאהב גם

שיניים שחורות אצל ילדים: ממה זה נגרם ואיך מטפלים?

גלו טיפים של מומחים לטיפול בשיניים השחורות או הדהויות של ילדכם. למדו על הסיבות, הפעולות המיידיות שיש לנקוט ואסטרטגיות טיפול שיניים ארוכות טווח כדי להבטיח בריאות פה אופטימלית לקטנטנים שלכם. מדריך מקיף זה מספק ייעוץ מעמיק ממומחים לרפואת שיניים לילדים כיצד לנהל ולמנוע שינוי צבע שיניים אצל ילדים.

אני רוצה לקרוא עוד >>
נגישות