חיים בריא: כל הדרכים להכניס את אור השמש אל הבית

זה נכון שחשיפה ממושכת לאור השמש יכולה גם להזיק, אך חשוב שתדעו שלאור הזה יש גם תפקיד מכריע בכל הקשור לתפקוד תקין של המערכות השונות של הגוף. במאמר הבא נסביר למה אור השמש כל כך חיוני ולנו ואיך נוכל לסייע לו להיכנס אליכם הביתה.

למה אור השמש כל כך חשוב לנו?

קרני השמש מכילות ויטמין D שלו תפקיד משמעותי במיוחד לתפקוד המערכות השונות של הגוף. ראשית, ויטמין D תורם לחיזוק של עצמות הגוף, תוך שהוא מסייע למערכת העיכול שלנו לספוג בצורה אידיאלית את הסידן שאנחנו צורכים, מסייע בבנייה של העצם וכמובן מחזק אותה. בנוסף, ויטמין D מגן על מערכת הנשימה ואפילו מונע מחלות לב ומוח. אגב, בניגוד למה שמקובל לחשוב, דווקא בישראל יש מחסור משמעותי של ויטמין D בקרב אנשים, מהסיבה הפשוטה שהם פשוט ממעטים לחשוף את עצמם לשמש. זה קורה ברוב המקרים בשל הישיבה הממושכת במשרד, אך גם החשש מסרטן עור משחק פה תפקיד. זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו צריכים למקסם את הדרכים להכניס את אור השמש הטבעי אלינו הביתה.

התקינו תריסים חשמליים

בניגוד לתריסי הגלילה או ההזזה הישנים, התפעול של התריס החשמלי הוא מאד נוח. בלחיצת כפתור אחת אתם מרימים את השלבים ומגיפים אותם. במיוחד בקיץ, כשהשמש בחוץ עובדת שעות נוספות, תוכלו להרים את השלבים של התריס ולסייע לאור לחדור פנימה. מומלץ גם להתקין וילונות חשמליים עם טכנולוגיה מתקדמת שתאפשר לכם לשלוט על הווילון של התריס החשמלי בקלות. אם היה לכם תריס גלילה או הזזה, סביר להניח שהייתם משאירים את השלבים סגורים ומדליקים את האור בבית, וזו ממש לא הדרך לצרוך את הכמות היומית המומלצת של ויטמין D.

התקינו חלונות רחבים וגדולים

אם אתם נמצאים במהלך בנייה של בית או שיפוץ כולל שלו, אנחנו ממליצים לכם להתקין חלונות רחבים וגדולים, על מנת שכמה שיותר אור יחדור פנימה לתוך הבית. הדבר נכון כמובן לסלון שלכם, אך אם יש לכם אופציה ליישם את זה גם בחדרי השינה זה יהיה מעולה. חשוב לציין, אם יש לכם חדר שינה גדול שאחד מהחזיתות שלו פונה למזרח, שם אנחנו ממליצים לכם להתקין את החלון, שיהיה חשוף לאור השמש במרבית שעות היום.

חיים בריא: כל הדרכים להכניס את אור השמש אל הבית

התקינו וילונות בהירים

אם אתם מתכוונים להתקין וילונות חדשים, אנחנו ממליצים לכם לבחור בווילונות בהירים ככל שניתן. וילונות כהים יחסמו את קרני השמש וימנעו מהאור לחדור פנימה לתוך הבית. כמו כן, הימנעו מהתקנת ווילונות בשתי שכבות, בדרך כלל השכבה השנייה הופכת לחסם נוסף שמונע מקרני האור לחדור את הווילון. כיום יש מגוון רחב של וילונות בהירים בצבעים שונים, כאשר העדיפות היא תמיד לצבע הלבן. לא רק שווילון בצבע לבן יאפשר לאור לחדור פנימה, הוא גם יגרום לבית שלכם להיראות מואר יותר.

אל תחסמו את כניסות האור לבית

במידה ויש לכם מרפסת חיצונית בבית, אנחנו ממליצים לכם לרווח אותה ולא ליצור עומס שימנע מהאור לחדור פנימה. ברוב המקרים, האור לא מצליח לחדור פנימה כתוצאה מעומס של אדניות או צמחים מטפסים שפשוט חונקים את המרפסת. מעבר למרפסת, אל תעמיסו גם על החלונות של הבית עם אדניות או צמחים מטפסים על הסורגים.

לסיכום, אין ספק שלאור השמש יש תפקיד חשוב לתפקוד תקין של מערכות הגוף השונות ואם רק נסייע לו להכניס אותו אלינו הביתה, נוכל להפיק ממנו את המיטב.

אולי תאהב גם

נגישות