מתחזקים – גם ברוח: האם קריאת תהילים יכולה לחזק את הנפש שלנו?

קריאת תהילים

אם אתם מרגישים שהנפש שלכם לא כתמול שלשום ושאין לכם את האנרגיה לעשות את הפעולות הכי שגרתיות, יש סיכוי שקריאת ספר תהילים תסייע לכם. במאמר הבא נסביר מה זה תהילים ואיך הספר הזה יכול לתרום לחיזוק הנפש שלכם.

מה זה תהילים?

אם אתם לא אנשים דתיים, אנחנו מניחים שיש סיכוי שאתם לא יודעים מה זה ספר תהילים. ובכן, ספר תהילים הוא אחד מספרי המקרא והוא חלק מכתובים. הספר עצמו נכתב על ידי דוד המלך ואישים נוספים והוא כולל מזמורים שונים הכוללים דברי שבח והודיה לאל. יש פרקים ייעודים על פי ימי השבוע ובכל יום קוראים את הפרק הייעודי שלו. כששואלים אדם דתי מדוע הוא קורא תהילים, מקבלים תשובות שקשורות בין השאר לאמונה או רצון לשבח את הבורא שבו הוא מאמין. עם זאת, תופתעו לגלות שלא מעט אנשים דתיים קוראים תהילים דווקא בגלל הפן הנפשי.

איך תפילה יכולה לחזק את הנפש?

אחד האלמנטים שיותר מחזקים את הנפש שלנו ומעצימים אותה היא האמונה. התפילה היא למעשה הכלי שלנו לממש את האמונה ולדבר עם בורא עולם, לבקש ממנו דברים ולקבל כוחות מחודשים שלא היו לנו לפני כן. כשאנחנו מדברים על העצמה ואמונה שמעודדת, אנחנו בכלל לא מתכוונים למובן הדתי או ההלכתי. אנחנו מתכוונים לאקט שיוכל לספק לכם תחושה של עידוד והעצמה, לבטא את הרגשות והתחושות שלכם שאתם לא מצליחים לבטא, אתם מול הספר, לבד.

בסופו של דבר, אנחנו מניחים שתרגישו סוג של העצמה שנותנת לכם תקווה, שיש בשביל מה לקום בבוקר, לעבוד, כוח לך עזור לאחרים, לגדל את הילדים ולטפל בהם, אפילו פעולות פשוטות שאין לכם אנרגיה לעשות אותן ביום יום. זה ייתן לכם תקווה להמשך ויעצים את התחושה שיש לכם משמעות בעולם. נכון, אולי בהתחלה זה ייראה לכם קצת מוזר, בטח ובטח אם אתם לא דתיים ועדיין, אם לא תנסו לא תדעו ואפילו יש מצב שתופתעו.

איפה אפשר לקרוא תהילים?

האמת היא שהיום אין צורך להתאמץ על מנת לקרוא תהילים. כיום, בעידן הטכנולוגי, הכל עובר לרשת וכמעט אין דבר שלא תוכלו למצוא אונליין. ואכן, גם את פרקי התהילים תוכלו למצוא אונליין בפריסה נוחה ונגישה מאד. תוכלו למצוא את הפרקים של כל ימות השבוע בחלוקה לקטגוריות, הפרקים עצמם מוצגים בפונט גדול, ברוב ובולט, ממש כאילו אתם מחזיקים ספר אמיתי ביד. זה כמובן מהווה יתרון חשוב מאד, לא צריך להיסחב עם הספרים עצמם וניתן לקרוא אותם בכל מקום, מתי שאתם מרגישים שהנפש שלכם צריכה אתה זה.

מחזקים את הנפש בהדרגה

אנחנו יודעים, אין לנו ספק שאם אתם לא אנשים דתיים לא תתחילו לקרוא את כל ספר תהילים בבת אחת. לכן, במידה וזה המצב, אנחנו ממליצים לכם להתחיל לעשות את זה בהדרגה. תוכלו למשל להתחיל עם פרק תהילים ליום שני ולאט לאט להתקדם לפרקי תהילים של שאר ימות השבוע. חשוב לציין, אם תנסו להתחיל לקרוא בבת אחת, לא רק שזה לא יצליח, זה בוודאי לא יחזק את הנפש שלכם ואלי אף ההיפך. תמיד תוכלו לעצור אם זה מרגיש לכם כבד מידי או מאולץ, זכרו, המטרה היא להעצים את הנפש שלכם ולא להכביד עליה.

לסיכום, אם אתם רוצים לחזק את הנפש שלכם ולהרגיש שיש לכם משמעות בעולם, אין ספק שספר תהילים יכול לתרום לחיזוק הנפש שלכם, לתחושת ההעצמה והביטחון העצמי.

אולי תאהב גם

נגישות