אוצרות הטבע למען הבריאות: יתרונות חדר המלח לסובלים מבעיות נשימה

בני אדם כבר מזמן הבינו כי אוצרות הטבע, משמע: מלחים או צמחים, מי מעיינות או בוץ ושאר אוצרות: יכולים לסייע בחיזוק הגוף ולשפר את הבריאות הכללית. בנוסף לכך, יש את מי שבוחר טיפולים טבעיים למען טיפול בבעיות ספציפיות החל מכאבי ראש עד בעיות נשימה או כאבי שרירים וכו'.

מי שסובל מבעיות נשימה ישמח לדעת כי חדרי מלח יעילים לטיפול באסתמה, ברונכיטיס, נחירות, אלרגיות, והם יעילים גם עבור מי שיש לו שקד שלישי או סובל מפוליפים, דלקת ריאות וכולי.

המטרה בחדרים כאלה היא לספק ריכוז גבוה של מלחים הידועים גם כנתרן כלורי אשר מעלים את אחוזי היונים השליליים שנמצאים באוויר ומפחיתים נוזלים מהריאות, מה שעוזר למי שסובל מדלקות סמפונות, בעיות נשימה, ליחה, אסתמה וכדומה.

מה צריך לדעת על חדר מלח?

בתחילה חשוב לדעת כי  טיפול כזה עושה שימוש במשאבים ואוצרות מן הטבע למען שיפור הבריאות. פרטים נוספים על השירות אפשר למצוא במאמרים של רופאים ושל מומחים ברפואה המשלימה. חדר כזה עשוי כמעט 100 אחוזים של מלח כאשר המלחים הטבעיים חודרים לדרכי הנשימה ומקלים על אנשים שסובלים מבעיות נשימה. כך אפשר לפתוח את האף והסמפונות, לחזק את המערכת החיסונית ולהקל במגוון סימפטומים, החל מקוצר נשימה עד גודש באף, כאשר הטיפול מתאים גם למבוגרים וגם לילדים.

חשוב לדעת כי חוקרים גילו כי נזירים בעת העתיקה טיפלו בחולים באמצעות גושי מלח אותם שפשפו הנזירים אחד בשני ולאחר מכן קירבו לאפם של החולים כדי לסייע בבעיות נשימה. הפעולה התבצעה בתוך מערות: לכן חדר מלח שנמצא מתחת לאדמה הוא התשובה המודרנית לריפוי קדום שנחשב יעיל.

טיפול כזה מעולה גם כטיפול משלים עבור מי שעומד לפני ניתוח או נוטל סטרואידים וכדורים שנועדו לסייע בבעיות נשימה.

אוצרות הטבע למען הבריאות: יתרונות חדר המלח לסובלים מבעיות נשימה

אבל איך זה נראה?

חדרים כאלה מצופים באריחים המכילים מלח כאשר הקירות, הרצפה ושאר אלמנטים עשויים מהמשאב הטבעי הזה. בחדר יש בדרך כלל ריססי מלח איכותי ותרסיסים דקים שמותזים על המטופל באופן מבוקר. חלקיקי הסודיום שנמצאים בחדר מכילים בין 0.5 עד 5 מיקרון המספקים מלחים בריכוזים מותאמים אישית לכל מטופל. חדרים איכותיים מספקים רוגע ושלווה עבור המטופל שמקבל את השירות והטיפול הפרטני והטוב ביותר.

החדרים בנויים מקירות מלח טבעיים עשויים בלוקים של מלח דחוס כאשר כל בלוק שוקל כעשרה קילוגרמים. חדרים בישראל בנויים ממלח שקיים ביקום כבר מיליוני שנים ומטרתו לדמות את אותן מערות בהן טיפלו נזירים בחולים לפני מאות שנים. החדרים נמצאים בתוך האדמה ואליהם יורדים במעלית כדי לקבל את הטיפול המיוחד הזה. כך אפשר לטפל בבעיות כמו אסטמה, ברונכיטיס, נזלות כרוניות, מבעיות פיזיות שנגרמו עקב עיון כבר ואפשר לטפל גם באלרגיות במערכת הנשימה.

למה זה מומלץ?

כיום רבים אשר מכירים את השיטה ממליצים עליה משום שהיא טבעית, בריאה, מאפשרת טיפול אלטרנטיבי מושלם ופותרות לעיתים בעיות ללא צורך בניתוח או בפרוצדורה פולשנית כמו למשל ניתוח פוליפים או ניתוח לתיקון סטיית מחיצות.

למה כדאי לנסות חדר מלח?

מי שמחפש פתרון לבעיות נשימה או אפילו לאלרגיה ואף סתום באופן כרוני: יוכל לבחור טיפול בחדר מלח שמציע פתרון אלטרנטיבי טבעי ובטוח יותר מטיפולים אחרים. טיפולים כאלה יעזרו גם לטיפול בדלקות אוזניים ובאפים סתומים ובשאר מחלות כמו ברונכיטיס וכולי. מדובר בפתרון זמין ונוח ללא פרוצדורות ניתוחיות או תופעות לוואי שמסייע לרבים לחוש טוב יותר ולהקל על בעיות במערכות הנשימה.

אולי תאהב גם

נגישות