ערך תזונתי של בשר: איך משלבים אותו בתפריט?

בשר מהווה חלק בלתי נפרד מהתזונה של כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת בשל היותו מקור מצוין לחלבון, ברזל כמו גם ויטמינים אשר חיוניים לתפקוד התקין של מערכות הגוף. כיצד תשלבו את הבשר בצורה הכי בריאה בתפריט? על כך – בסקירה שלפנינו.

שילוב בשר בתפריט: חלק מהותי מקבלת ערכים תזונתיים

בשנים האחרונות לא ניתן להתעלם מריבוי הקולות בכל הקשור למעבר לטבעונות וצמחונות, אולם חשוב להבין כי הימנעות מוחלטת מבשר עלולה להוביל לחוסרים משמעותיים ברמות החלבון והחלבון בגוף, ובהתאם לכך לגרום לבעיות בריאותיות משמעותיות. למעשה, יתרונות הערכים התזונתיים של הבשר על פני התחליפים הצמחיים הם רבים: בבשר יש מקור של חלבון מהחי שנועד לסייע לגדילת השריר והרקמות כמו גם לוויסות של התהליכים הפיזיולוגיים בגוף. בנוסף, בבשר יש ספיגת ברזל גבוהה פי 10 מאשר במקור צמחי, ועל כן מדובר בחשיבות גבוהה מבחינת הערכים התזונתיים. יתרה מכך, בבשר יש מקור חיוני של זרחן, מינרלים וברזל כמו גם חומצות אמינו שמחזקות את המערכת החיסונית ואת הפעילות המוחית, ועל כן שילוב של בשר בתפריט הוא בעל ערך תזונתי משמעותי כפי שהבהיר מנהל הבריאות האמריקאי שממליץ על צריכה של 100 גרם ליום. נשאלת השאלה, כיצד משלבים אותו בתפריט? ובכן, בדיוק בשביל זה איגדנו בעבורכם את מיטב הטיפים כמו גם מתכונים לטובת יצירה של תמהיל מאוזן מבחינת צריכת הבשר. מוכנים? בואו נתחיל:

בחירה בנתחים רזים

על מנת לשלב את הבשר ולקבל את הערכים התזונתיים הגבוהים, רצוי לבחור בנתחים רזים עם מעט שומן רווי כמו בשר אדום, קורנביף, כמו גם כתף בקר המהווה גם מקור תזונתי נהדר בעבור אבץ וברזל. בנוסף, גם נתח דנבר נחשב לנתח מעולה בעבור ארוחה המכילה מספר רב של חלבונים כמו גם ברזל. מתכון לסטייק דנבר בהכנה מהירה ופשוטה מהווה דרך מעולה לשלב את הבשר בתפריט, מבלי להתאמץ ותוך שימת דגש על ארוחה מלאה מבחינה של ערכים תזונתיים לצד פחמימות.

שימוש בבשר טרי פעמיים בשבוע

אם אתם מעוניינים להפחית את צריכת הבשר אך לא להימנע, רצוי לשלב את הבשר בתפריט פעמיים בשבוע. העדיפו תמיד בשר טרי אותו ניתן לרכוש דרך הקצביה. עדיף להשקיע את הכסף שלכם בבשר איכותי מאשר בשר קפוא שגם יכול להשפיע על הבריאות שלכם, ועל כן העדיפו תמיד לבשל את הבשר או לאדות אותו במקום להשתמש בשמן, מתוך מטרה לאכול בצורה נכונה את הבשר ומבלי להפריז בשומן רווי.

ערך תזונתי של בשר: איך משלבים אותו בתפריט?

גיוון בצריכת הבשר

דרך נהדרת לשלב את הבשר בתפריט יכול להתבצע באמצעות שילבו של סגנונות בישול, מתוך מטרה להפוך את הבשר לחלק בלתי נפרד. ניתן להשתמש בנתחים טריים לטובת סטייק ובנוסף גם בבשר טחון אותו ניתן לשלב עם פסטה או בתוך תבשיל. ככל שתהיו פתוחים יותר מבחינת התפריט, כך תוכלו לשלב את הבשר בצורה נכונה ובריאותית.

לסיכום, היכולת שלכם לקבל את הערכים התזונתיים של הבשר טמונה קודם כל ביכולת לבנות תפריט מאוזן הכולל צריכה של בשר באופן קבוע. על מנת שתוכלו לקבוע את התפריט רצוי בהחלט לתאם פגישה עם תזונאית שתדע לבנות בעבורכם תפריט מגוון, כמו גם לקבל השראה דרך האינטרנט לגבי מתכונים פשוטים אותם ניתן להכין בדקות ספורות. מאחר והמודעות לעבודה נכונה עם בשר עלתה, ניתן בהחלט למצוא בארץ נתחים מובחרים ורזים שיעניקו לכם ערכים תזונתיים מעולים, כל זאת בשילוב של אורח חיים בריא המשלב גם פחמימות, ירקות ופירות.

אולי תאהב גם

נגישות