ביטוח סיעודי, ביטוח תרופות או ביטוח הוצאות רפואיות: איך נדע איזה ביטוח אנחנו צריכים?

שוק הביטוחים רווי בביטוחים שונים, ואנחנו עלולים לא פעם למצוא את עצמנו מבולבלים כאשר אנחנו מעוניינים לבחור ביטוח. הביטוחים השונים נועדו לכסות כל אחד תרחיש אחר, ויש בתוכם ביטוחים שאסור לנו לוותר עליהם בשום פנים ואופן. מנגד, ישנם ביטוחים פחות חשובים, שנדרשים רק במקרים מיוחדים. אנחנו בביטוח בטאץ' כדי לעשות לכם סדר בכל מה שחשוב.

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא ביטוח שמאפשר לנו לקבל שירותים רפואיים בלי שנדרש לשלם עליהם מחיר מלא. במדינת ישראל כלל אזרחי המדינה מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי, מה שאומר שהמדינה היא זו שמשלמת על הוצאות הבריאות השונות. עם זאת, במקרים רבים ביטוח הבריאות של המדינה לא מספיק מה שגורם לאזרחים רבים לבטח את עצמם גם בעזרת ביטוח בריאות פרטי.

ביטוח בריאות פרטי

ביטוחי הבריאות הפרטיים מחולקים לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא ביטוח בריאות שאותו ניתן לרכוש דרך קופת החולים. קופות החולים הן למעשה הספק של שירותי הבריאות, והמדינה היא זו שמשלמת להן. הקופות עצמן מאפשרות ללקוחות שלהן לקבל ביטוח טוב יותר בתמורה לתוספת תשלום.

האפשרות הנוספת לביטוח בריאות היא זו שנעשית דרך חברות ביטוח פרטיות. החברות השונות מכסות מגוון תרחישים שהביטוח הרפואי של הקופות לא תמיד מכסה, ויחד שני הביטוחים הללו נותנים לנו מעטפת טובה שתעזור לנו במקרה שנדרש להוצאות כבדות בשל הליך בריאותי. לפניכם שלושה מקרים שבהם הביטוח הרפואי הוא מה שיכול לעזור לכם לממן הוצאות יקרות.

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי נועד בעיקר עבור אנשים מבוגרים למקרה שבו הם יצטרכו טיפול סיעודי. ההשתתפות של המדינה במימון של טיפול סיעודי במקרים רבים לא מספיקה כדי לשלם את ההוצאות הכבדות של טיפול כזה, במיוחד אם מדובר במטפל צמוד. הביטוח הזה נועד לאפשר גם לאנשים סיעודיים לקבל מימון לטיפול בהם, מה שיעזור להם להמשיך להתקיים בכבוד.

ביטוח תרופות

תרופות רבות במדינה נכללות בסל הבריאות, מה שאומר שהמדינה מממנת את התרופות הללו והמחיר שלהן שווה לכל נפש. עם זאת, ישנון תרופות, בעיקר כאלו שמיועדות עבור מחלות נדירות שאותן המדינה לא מממנת, וקנייה שלהן מהווה הוצאה כבדה במיוחד. עבור המקרים הללו נועד ביטוח התרופות שיאפשר לכם לקבל החזר הוצאות בעד קנייה של תרופות שאינן בסל הבריאות.

ביטוח סיעודי, ביטוח תרופות או ביטוח הוצאות רפואיות: איך נדע איזה ביטוח אנחנו צריכים?

ביטוח הוצאות רפואיות

הביטוח הזה הוא ביטוח שמומלץ לכל אחד. בניגוד לשני הביטוחים הקודמים שאותם יש מי שלא רוכש, במיוחד בגיל צעיר יותר, ביטוח הוצאות רפואיות נועד לכסות אתכם במקרים שבהם ההוצאות הרפואיות שלכם לא יהיו מוכרות על ידי המדינה. במקרה כזה ההוצאה הזו יכולה להיות כבדה במיוחד והביטוח הוא מה שיעזור לכם לעמוד בה.

בדיקת חפיפה בביטוחים רפואיים

לאור העובדה שרבים מחזיקים גם בביטוח רפואי פרטי של חברת ביטוח וגם בביטוח שאותו הם רוכשים באמצעות קופת החולים, מומלץ לוודא היטב שאין חפיפה בין הביטוחים השונים. ביטוחי בריאות הם דבר חשוב מאוד, אולם אין סיבה שתשלמו פעמיים על תרחיש שקיים בשני הביטוחים. הקפידו לקרוא את היטב את הפוליסות השונות כדי לחסוך הוצאות על ביטוחי בריאות.

לסיכום

כדי לקבוע איזה ביטוח אנחנו צריכים, חשוב להבין קודם כל מה התפקיד שיש לכל אחד מהביטוחים השונים. מעבר לכיסוי הבסיסי שאותו המדינה נותנת לנו בעבור הוצאות רפואיות, בתרחישים שונים אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם הוצאות כבדות. עליכם להחליט מהם התרחישים שאתם מעוניינים להיות מבוטחים מפניהם, ועבורם מומלץ שתרכשו ביטוח בריאות שיכסה אתכם.

אולי תאהב גם

מה זה בדיקת MRI? המדריך המפורט

גלה מהי סריקת MRI, כיצד היא פועלת ויישומיה בהתמחויות רפואיות שונות. למד כיצד להתכונן MRI, מה קורה במהלך ההליך, וכיצד לפרש את התוצאות. גלה את טכנולוגיית MRI העדכנית ביותר ואת התובנות עבור מטופלים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.

אני רוצה לקרוא עוד >>
נגישות