נותנים מכל הלב: רפי אדרעי מנהל פעילות פילנטרופית ענפה, ותורם, באמת, לרווחת האוכלוסייה בישראל

רפי אדרעי הוא איש עסקים אשר חלק משושלת מפוארת שגדלה בעיר צפת, כאשר ברבות השנים החליט טדרעי להעניק בחזרה לחברה הישראלית ולרווחתם של אוכלוסיות באמצעות ניהול של פעילות פילטנטורפית ענפה. למעשה, למרות הפעילות הענפה, רבים בקרב הציבור עדיין לא מכירים אותו, וכעת הגיע הזמן דם אתם תכירו את רפי ואת העשייה החברתית שבה הוא לוקח חלק.

עמותת אחינועם – עמותה חברתית ללא מטרות רווח

את עמותת אחינועם הקים רפי אדרעי ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי, וזאת מתוך מטרה לדאוג לרווחתם של נערים ונערות אשר מוגדרים כאוכלוסייה בסיכון לצד צמצום הפערים בחברה הישראלית. פעילותה של העמותה מתרחשת במספר מישורים, כאשר אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא מתן ליווי ארוך טווח המתבצע החל מגיל 16 ונמשך עד לשלבים מאוחרים יותר בתהליך ההתבגרות של נערים  ונערות המתגוררים באזור הפריפריה. תוכנית זו מבוססת על בנייה של תוכנית אישית המותאמת לכל משתתף, כאשר הדגש הוא על העצמה אישית וכן יכולת להתגבר על מחסומים כמו גם קשיים אשר מונעים מהם מלהצליח.

תוכנית נוספת ומהפכנית אותה מקדמים בעמותה היא תוכנית המתמקדת בהגברת המוטיבציה של נערים ונערות בני העדה האתיופית להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא כולל תפקידי קצונה, כאשר במסגרת התוכנית הזו לוקחים הנערים חלק במגוון רחב של פעילויות אשר כוללות שיפור ביכולת הגופנית, שיפור יכולת מנטלית וכן הגברת המוטיבציה באמצעות פעילות המתבצעת ביחד עד למיונים לצבא. תוכנית זו זוכה לשבחים רבים וזאת בשל אחוזי ההצלחה הגבוהים – מעל ל-95% מבוגרי התוכנית אכן הצליחו להשתלב בתפקידים בצבא, ועל כן מדובר בחלק מהותי שהופך את עמותת אחינועם ואת רפי אדרעי לחלק בלתי נפרד מצמצום הפערים  וכן יצירה של מערך תמיכה המתבצע למען הרווחה של האוכלוסייה בישראל, תוך התמקדות בנוער בסיכון וכן באזורי הפריפריה.

 

 

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה

ההתמקדות של הפעילות הפילנורפית מתמקדת בנוער בסיכון וכן בשיפור חייהם של דור העתיד בפרפריה. בפרוץ הקורונה הבינו האחים כי נדרש לבצע פעולות בשביל להוביל למתן של חינוך איכותי למען משפחות שידם אינה משגת לרכישה של מחשבים, ועל כן רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו לטובת יציאה במבצע  ארצי שבמסגרתו נאספו מהציבור מעל ל-25 אלף מחשבים, כל זאת מתוך מטרה לחלק אותם למשפחות מעוטות יכולת. לאור ההצלחה של המבע, החליטו בעמותה להמשיך את המבצע, ובהתאם לכך להוביל לחלוקה של מחשבים שתאפשר לכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל להתחבר לקדמה הטכנולוגית, וללמוד באופן מרוחק.

תרומות כספיות מכובדות לפרויקטים רבים

הפעילות של רפי אדרעי מתמקדת לא רק בפן החברתי אלא בהשקעה בפן הרפואי. ברבות השנים תרם רפי אדרעי סכומי כסף גבוהים בעבור פרויקטים רפואיים פורצי דרך, כחלק מתרומה לקהילה. על כך קיבל ברבות השנים הערכה רבה שמגיעה לידי ביטוי במכתבים כמו גם תעודות הוקרה.

במשך השנים  וגם היום פועל אדרעי למען קידום של מטרות חברתיות שהפכו אותו לאיש עסקים בולט שלא משאיר אף אחד מאחור, בייחוד לאור הפעילות הענפה שמתרחשת ביחד עם אחיו שלוקחים חלק פעיל בפעילות, בייחוד בכל הקשור לקידום של עמותת אחינועם, מתוך מטרה להרחיב את הפעילות גם לערים נוספות, כפי שהתרחש בעקבות פיילוט מוצלח של שיפוץ מבנה הספרייה בעיר צפת וכן קידום של חינוך מוזיקלי בעיר.

לסיכום

רפי אדרעי הוא איש עסקים שמצליח להישאר מתחת לראדר התקשורתי, וזאת למרות עשייה חברתית ענפה שמגיעה לידי ביטוי בתרומות כספיות מכובדות לצד קידום של תוכניות אורכות טווח במסגרת של עמותת אחינועם אותה הוא מנהל ביחד עם אחיו. בכך, הוא מסייע לתרומה לקהילה ויצירה של מענה אפקטיבי, בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

אולי תאהב גם

נגישות