מרפאת שיניים מקצועית היא המפתח להיגיינת פה מושלמת

מרפאת שיניים מקצועית

שמירה על היגיינת הפה היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא אך גם אסתטי. לבחירה של מרפאה מקצועית יש משמעות אדירה, וזאת בשל היכולת של המרפאה לספק מגוון שירותים מתקדמים שנועדו להוביל להיגיינת פה מושלמת. כיצד תוכלו לוודא כי בחרתם כשורה? להלן הפרטים.

בחירה במרפאת שיניים מקצועית: הדרך ליצירת שינוי אסתטי ובריאותי, לטווח הרחוק

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה מסקרנת בעולם רפואת השיניים. אם בעבר התרגלנו  למרפאות שיניים אשר העניקו טיפולים בסיסים בלבד כמו כתר או שיננית, כיום מרפאות מקצועיות מציעות מערך רחב של רפואת שיניים מותאמת אישית שבמסגרתה תוכלו לדאוג לבריאות השיניים והחניכיים אך גם בכל הקשור להיבטים אסתטיים. למעשה, היכולת שלכם לדאוג להיגיינת הפה מבוססת בעיקרה על פניה למרפאה שתדע לספק בעבורכם תוכנית טיפול פרטנית, בהתאם לצרכים שלכם. למומחיות ולמקצועיות של הרופא יש השפעה ממשית בעיקר בשל העובדה כי ישנם תחומים ברפואת השיניים שבמסגרתם נדרשת התמחות ספציפית, כמו לדוגמה השתלת שיניים. כמו בכל תחום, הפערים בין המקצועיות של הרופא לבין ביצוע הפעולה יכול לעשות את ההבדל בין טיפול מוצלח לבין טיפול כושל, כמו גם להפחית את עוצמת החוויה השלילית שקשורה לא פעם בביקור במרפאת שיניים. מאחר וע"פ רוב טיפול שיניים הם טיפולים לטווח הרחוק שאינם מתבצעים באופן חד פעמי, מידע נוסף על מרפאה מקצועית מהווה דרך מצוינת לשנות את הגישה כלפי הגעה למרפאה כמו גם לטובת יצירת קשר חיובי ביניכם לבין הרופא שלכם.

מהם הפרמטרים החשובים בתהליך הבחירה?

כאמור, לא מעט מבוגרים כמו גם ילדים חוששים מהגעה למרפאת השיניים (מהרבה סיבות, ואפילו מחקרים עוסקים בתחום הזה), לרוב בעקבות חוויה שלילית מצד צוות המרפאה והרופא. על כן, תהליך בחירה במרפאה מקצועית צריך להתבצע באופן יסודי ותוך שימת דגש על מספר פרמטרים:

מקצועיות

מדובר בשאלת השאלות בכל הקשור לבחירה של מרפאה. לרמת המקצועיות של הרופא והצוות יש משמעות אדירה מבחינתכם, וזאת בשל העובדה כי ככל שהרופא מקצועי יותר – כך הטיפול מתבצע באופן מדויק ומותאם לצרכים המשתנים, בין אם מדובר בצורך בריאותי או אסתטי. שימו לב כי היקף ההכשרה של הרופא יקבע האם הוא יכול לבצע פרוצדורות מורכבות כמו למשל השתלת שיניים, ועל כן בדקו היטב את המקצועיות דרך התרשמות אישית אך גם דרך שאילת שאלות לגבי ההכשרה של הרופא והצוות בטיפולים אסתטיים אך גם כירורגים.

שימוש במכשור מתקדם

למכשור של המרפאה יש חשיבות גבוהה מבחינת איכות הטיפול. טיפולים כמו טיפול כירורגי, שיקום פה והשתלות שיניים מתבצעים כיום באמצעות מכשור מתקדם שנועד  לבצע את ההליכים באופן מדויק, מהיר ויעיל. כך לדוגמה, ברשת המרפאות דנט קליניקס תוכלו לקבל טיפול מקצועי המתבצע באמצעות 23 רופאים מנוסים ובעלי ניסיון רב, מתוך מטרה לספק מגוון טיפולים מתקדמים המתבצעים דרך שימוש במכשור מתקדם לטובת טיפולי שיניים המתבצעים בטכניקות ושיטות מתקדמות ואיכותיות.

שעות פעילות

בתהליך הבחירה חשוב לבחור במרפאה שפועלת גם בעת חירום, כחלק ממערך שנועד לספק לכם יכולת לפנות לרופא גם מחוץ לשעות הסדירות של המרפאה כתוצאה ממקרה חירום כמו כאב חד בשיניים. רצוי לבחור במרפאה שמספקת שירות 24 שעות ביממה, כולל אפשרות להתייעצות טלפונית.

יחס אישי

ליחס אישי יש משמעות מבחינת בנייה של יחסי אמון ביניכם לבין הרופא, וגם לחוויה הכללית של השהות במרפאה. במעמד הפגישה שימו לב לרמת הקשב של הרופא לבקשות שלכם, לאופן הנגשת המידע בנוגע לטיפולים וכמובן ליכולת של הרופא להעניק לכם תחושה נעימה, גם בסיטואציה מורכבת.

המלצות

אל תחששו לבקש המלצות מחברים, בני משפחה ואפילו עמיתים לעבודה שעברו טיפולי שיניים ויכולים להמליץ על רשת או מרפאה שרמת השביעות כתוצאה מהיחס כמו גם מהטיפול עצמו גבוהים. הקפידו לבקש המלצות רק מלקוחות קיימים של המרפאה, ולאחר מכן לבצע הצלבת מידע דרך העמוד העסקי של המרפאה ברשתות החברתיות כמו גם תגובות ברשת שמהוות גם הן דרך מצוינת לצורך הבחירה.

לסיכום, המפתח להיגיינת פה מושלמת לאורך זמן טמון ביחסים שלכם עם מרפאת השיניים. ככל שתהיו מדויקים יותר בבחירה, כך תוכלו ליצור לעצמכם יכולת ממשית לדאוג לבריאות הפה והחניכיים, ובכך לדאוג לבריאות אך גם לאסתטיקה.

אולי תאהב גם

נגישות