מטופלי קנאביס רפואי: איך משתמשים במכשיר אידוי קנאביס?

מכשיר אידוי קנאביס

בישראל אין עדיין לגליזציה מלאה של מוצרי קנאביס לעישון, וניתן להשיגו באופן חוקי רק בדרך אחת. חולים רבים וכאלו אשר סובלים מכאבים כרוניים מקבלים אישור להחזקה וקניה של קנאביס רפואי. הם זקוקים לחומר הפעיל בו בכדי להקל על כאב או אפילו לתת מזור לנפש הפגועה. רבים מאותם משתמשים בקנאביס רפואי אינם מעשנים ואינם רוצים או יכולים לעשן. בשל כך יש להם בעיה בצריכת הקנאביס שלא על ידי עישון. אחד הפתרונות הוא נטילה של החומר הפעיל עם מזון כלשהו כמו עוגיות או אפילו פרוסת לחם עם ממרח. בשביל חלק מהמטופלים זה פתרון שיכול לעבוד אבל רבים מדווחים שצריכה דרך מערכת העיכול לא טובה להם. לכל אותם אנשים דרוש פתרון שונה לגמרי:

מכשיר אידוי קנאביס

הדרך המושלמת לצרוך קנאביס דרך הריאות וללא עישון, היא באמצעות מכשיר אידוי הנקרא לעיתים גם וופורייזר. המכשיר בנוי מתא בו מכניסים את החומר בו נמצא אלמנט אשר מחמם אותו ומאדה ממנו את הנוזלים עם החומר הפעיל, כל זאת מבלי ליצור שריפה הכוללת עשן. המכשיר צריך להיות חזק דיו בכדי לאדות חלק גדול יותר של החומר באופן אחיד ומדויק. רכישה של מכשיר אידוי קנאביס מאתר מתמחה בתחום תבטיח שאתם קונים מכשיר איכותי שיהיה עמיד לאורך זמן. רכישה מאתר כזה גם נותנת לכם ראש שקט בנוגע לאחריות ושירות לאחר הרכישה.

שלבי השימושי והאידוי

מכשירי האידוי מגיעים בשתי תצורות עיקריות – ניידים ונייחים. למעשה, אין הבדל באופן השימוש חוץ מנושא ההטענה. אם אתם משתמשים במכשיר נייד, דאגו לטעון אותו באופן מלא לפני השימוש.

קודם כל ניקיון

יש לוודא שהתא בו מתבצע האידוי נקי משאריות חומר ישנות. כל מכשיר מגיע עם מברשת מיוחדת לניקוי. רצוי להעביר הברשה לפני כל שימוש בכדי להיפטר גם מהפרורים הקטנים ביותר.

טחנו את החומר

את פרח הקנאביס הרפואי יש לטחון בגריינדר. הכניסו אותו אליו, לא למרכז, סגרו בכוח וסובבו את שני החלקים זה כנגד זה כמה פעמים.

גריסה חלקה

את החומר הגרוס הכניסו למכשיר האידוי. הזהרו לא לדחוס יותר מדי בכדי לתת לאוויר ולאדים לזרום בחופשיות.

פעלו לפי הוראות ההפעלה

הדליקו את המכשיר שלכם לפי הוראות ההפעלה הספציפיות. במכשירים רבים יש שיטות הפעלה שמונעות הפעלה בלתי רצוי בכיס או על ידי ילדים. לאחר ההפעלה יש להמתין עד אשר המכשיר יגיע לטמפרטורת עבודה מתאימה.

הכל מוכן? אפשר להתחיל

כאשר מכשיר האידוי מוכן, אתם תראו חיווי על כך במסך. ניתן עכשיו לשאוף את החומר.

איך שואפים?

השאיפה צריכה להיות ארוכה יחסית, של בערך 5 שניות לפחות, וקבועה. לאחר השאיפה ניתן לשאוף עוד אוויר רגיל מהאף. השאירו את האוויר והאדים שתי שניות בריאות לספיגה טובה יותר של החומר הפעיל ונשפו לאט החוצה.

קחו את זה לאט לאט

תנו לעצמכם זמן בין השאיפות ממכשיר האידוי ואל תאיצו את התהליך.

לא לשכוח לנתק מהחשמל

בסיום, נתקו את המכשיר מהחשמל או בדקו שהוא מכובה. זכרו לנקות אחריכם ולהחזיר את החומר והמכשיר למקום סגור ורחוק מהישג ידם של ילדים.

אם אתם צורכים קנאביס רפואי בשל נכות, רוב הסיכויים שאתם לא רק זכאים לקצבת נכון מביטוח לאומי אלא גם יכולים לקבל פטור ממס הכנסה. היכנסו לאתר rlaw וגם תוכלו לקראו באילו מקרי נכות אפשר לקבל פטור, אילו סוגי הכנסות זכאיות לפטור, איך ניתן לקבל את הפטור ועוד.

מכשיר אידוי מאפשר לכם לקבל את החומר הפעיל לריאות מבלי ליצור עשן אשר פוגע בכם ומפריע לסביבה. למרות היתרונות של המכשיר, הוא מצריך תקופת הסתגלות מסוימת. אם אתם משתמשים במכשיר חדש או חומר מסוג שאינכם רגילים אליו, ההנחיה היא להתחיל משאיפות בודדות כאשר אתם לוקחים מספיק הפסקה ביניהם. זה יעזור לכם להבין כיצד הגוף שלכם סופג את החומר הפעיל בקנאביס הרפואי ולוודא שאתם לא נוטלים יותר מדי ממנו.

אולי תאהב גם

נגישות