כדי שלא נגיע לטיפול רפואי: איך אפשר לנסות למנוע תאונת אופנוע?

אם אתם רוכבים על אופנוע ורוצים למנוע את התאונה הבאה, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. כדי שא תגיעו לטיפול רפואי, הינה 5 טיפים חשובים.

התאונה כבר קרתה – כך תפעלו

אם התאונה כבר קרתה חשוב שתדעו שיתכן ואתם זכאים לפיצוי. תוכלו למצוא את כל המידע על פיצוי בגין תאונת אופנוע באתר אודי דגן, זה יעזור לכם להכין את עצמכם לתקופה שלאחר התאונה ולקבל את כל הפיצויים המגיעים לכם. בתוך כך, חשוב לנו גם לתת לכם את כל הטיפים שיסייעו לכם להימנע מהתאונה הלא רצויה.

אל תגיעו לקצה גבול היכולת

האופנוע הוא כלי רכב עוצמתי מאד, הוא יכול להגיע למהירות מטורפת ואם יש לכם ניסיון עם אופנועים על הכביש אתם ודאי יודעים שאתם יכולים לבצע איתו מגוון רחב של פעולות, שעל רובן אנחנו לא ממליצים. השורה התחתונה שלנו היא שאל תגיעו לקצה גבול היכולת של האופנוע שלכם. אל תנסו להגיע למהירות הכי גבוהה שלו בכביש בין עירוני, אל תרימו גלגל, אל תזרקו זנב.

אל תעלו על כתמי שמן

זה נכון שכתם שמן על הכביש יכול להיות קטלני גם עבור כלי רכב רגילים, אך כשמדובר על אופנועים אנחנו מדברים פה על סכנה גדולה עוד יותר. אם תעלו עם האופנוע שלכם על כתם שמן אתם עלולים לאבד את השליטה על האופנוע ופשוט להיזרק על הכביש. זה נכון בכל הקשור לנסיעות בכבישים עירוניים, בטח ובטח לגבי נסיעות מהירות בכבישים בין עירוניים. לכן, אם אתם מצליחים לזהות כתם שמן כזה אנחנו ממליצים לכם לעקוף אותו ולא לקחת סיכונים מיותרים.

 

 

אל תתפרצו לצמתים במהירות

אתם צריכים לזכור שיכולות התאוצה של האופנוע שלכם הן הרבה יותר מהירות מאלה של כלי הרכב הפרטיים שעל הכביש. זה אומר שבכל פעם שהרמזור מתחלף בצומת לירוק, אתם תהיו אלה שתיכנסו ראשונים לצומת. לכן, לפני שאתם ממהרים לתת גז ולהיכנס לצומת, אנחנו ממליצים לכם לבדוק שחלילה לא התפרץ רכב אחר לצומת שעלול לסכן אתכם.

אל תעמיסו משקל על האופנוע

ככל שתעמיסו יותר משקל על האופנוע, כך הסיכוי שתיפגעו קשה יותר במהלך תאונה הוא גדול יותר. נשתמש שוב בדוגמא של כתם השמן שעל הכביש, במידה והאופנוע שלכם יהיה כבד יתר על המידה סביר להניח שיהיה לכם קשה יותר לברוח מהסיטואציה ולהתחמק מכתב השמן. כשאתם קלים יותר זמן התגובה שלכם על האופנוע הוא ארוך יותר וזה יכול להיות מאד משמעותי.

היו ערניים על הכביש

בסופו של דבר הכל תלוי בערניות שלכם ואם תעלו על הכביש עייפים או לא רעננים, סביר להניח שיהיה לכם מאד קשה לתפעל את סיטואציית החירום שאליה נקלעתם. תוסיפו לזה את העובדה שהאופנוע שלכם טס על הכביש במהירות ואתם בסכנה של ממש לפציעה קשה. לכן, אם אתם מרגישים שאתם לא ערניים מספיק אל תעלו על הכביש. זה נכון בכל הקשור לרכבים פרטיים, זה נכון שבעתיים בכל הקשור לרכיבה על אופנוע.

לסיכום

אנחנו ממליצים לכם ליישם את כל הטיפים שהצגנו במאמר זה על מנת למנוע את תאונת האופנוע הבא. אם התאונה כבר קרתה, עשו את כל מה שאתם יכולים על מנת לקבל את הפיצוי הכספי שמגיע לכם.

אולי תאהב גם

נגישות