שיטות להסרת שיער: הדרכים הבטוחות – ואיך להימנע מסכנות?

מצד אחד, יש הרבה מאד אנשים ששיער הגוף לא ממש מפריע להם ויכולים לחיות איתו בשלום במשך שנים, אבל מצד שני, נראה שעדיין יש הרבה מאד אנשים ששיער הגוף הצומח במקומות שונים עדיין מפריע להם ופוגע להם בביטחון עצמי, ועל אף שנהוג לחשוב שמדובר בעיקר על נשים שהדבר הזה מפריע להן, האמת היא שיש גם לא מעט גברים שסובלים משיער גוף מיותר ומבקשים להסיר אותו. למרבה המזל, אנחנו חיים בעידן עם הרבה מאד פתרונות חכמים בתחומים רבים, וזה נכון בהחלט גם לגבי העולם הקוסמטי ובפרט לגבי הסרת שיער. מי שרוצה להסיר שיער כיום ממקומות שונים בגוף, יכול לבחור מתוך מגוון רחב למדי של פתרונות שרובם נגישים למדי וגם לא כל כך יקרים. אנחנו רוצים לעבור כרגע על הדרכים הבטוחות והמוכרות להסרת שיער ולהסביר על היתרונות והחסרונות ודברים חשובים אחרים שכדאי לדעת לגבי כל אחת.

גילוח עם סכין

אולי השיטה הנפוצה ביותר להסרת שיער והיא נחשבת לבטוחה באופן כללי. סכיני הגילוח שאפשר לרכוש היום מעוצבות כך שהן יסירו את השיער בצורה טובה מבלי לפגוע את העור ויש הרבה גברים ונשים שזאת בהחלט השיטה המועדפת עליהם. האם זה אומר שאין סכנות כלל? בהחלט לא, וצריך לזכור שעדיין מדובר בסכין בסופו של דבר. תנועות גסות ללא תשומת לב בהחלט עשויות לגרום לחתכים, וגם סכינים ישנות, בלויות וחלודות, הן בעלות פוטנציאל גדול לפגיעות שונות (סכין עם חלודה שחותכת גם עלולה לגרום לזיהום) ולכן חשוב להחליף את הסכין בתדירות גבוהה ולהשתמש אך ורק בסכין איכותית. כמו כן חשוב לדעת שהגילוח מביא לצמיחה של שערות קשות וחזקות וזה משהו שלא מפריע לכולם, אך צריך לקחת אותו בחשבון. אם אתם רוצים לדעת עוד על השיטה זו ועל דרכים נוספות להסיר שיער, מאמר באתר shavers שמפרט על כמה שיטות פשוטות ייתן לכם את כל המידע שאתם צריכים.

שעווה חמה

עוד שיטה נפוצה ומוכרת שעל אף שנחשבת למעט כואבת ולא נעימה, היא די בטוחה ובהחלט יעילה למדי. מחממים שעווה מיוחדת שמורחים על האזורים עם השיער ובעזרת רצועות מתאימות שמדביקים אליה, מושכים אותה מה שמביא לתלישה של כל השערות יחד, וזוהי בעצם היעילות שלה. מה שכן יכול להיות מעט מסוכן וקורה לפעמים, זה כוויות כתוצאה מחימום יתר של השעווה. אפשר בהחלט להימנע מכך על ידי בדיקה של הטמפרטורה לפני שמורחים אותה על הגוף.

 

רצועות שעווה ללא קירור

שיטה דומה לשיטה הקודמת וגם היא מתבססת על השעווה, אך ההבדל כאן הוא שאין חימום שלה, כך שסכנת הכוויה לא קיימת. הרצועות הללו מוכנות מראש ואפשר פשוט להניח אותן על העור ולמרוט את השיער, ועל אף שזו שיטה היא יעילה, היא נחשבת ליעילה פחות משיטת השעווה החמה.

קרם להסרת שיער

דרך פשוטה ופחות כואבת להסיר שיער. מדובר למעשה על קרמים שמורחים על העור ולמעשה ממוססים את השערות ומותירים עור חלק למדי. זוהי שיטה לא רעה בכלל, והיא משאירה את העור חלק לזמן ארוך יותר מגילוח, אך בכל זאת חשוב לדעת שיש צורך לחזור על הפעולה בכל כמה ימים לתוצאה אידיאלית. כמו כן חשוב להתחיל בשימוש הדרגתי ולבחון אם הקרם לא גורם לאלרגיות או גירויים בעור.

לסיכום – אלו הן השיטות הנפוצות והבטוחות להסרת שיער. חשוב לזכור להקפיד על תהליך סבלני ולצמצם את הסיכויים לפגיעות מסוגים שונים.

אולי תאהב גם

נגישות