שומרים על הגב של הילדים: תיקים אורטופדיים לכל ילד הם כבר לא מותרות

רכישה של תיק בית ספר לילד חייבת להתבצע בהתאמה למבנה גופו, וזאת בשל ההשפעה שיש לתיק על בריאות הגב. כיצד תוכלו לוודא כי רכשתם תיק אורטופדי אך גם מעוצב? להלן הפרטים.

רכישת תיק אורטופדי: התאמה מדויקת לקבוצת הגיל

אם בעבר רכישה של תיק גב לבית הספר התבצעה לרוב על בסיס העיצוב, כיום רבים מבינים את החשיבות של רכישת תיק אורטופדי. למעשה, ע"פ ההמלצה של איגוד רופאי הילדים, תיק הגב של הילדים חייב להיות אורטופדי ומותאם למבנה הגוף כמו גם לקבוצת הגיל. מעמסת המשקל של המשקל משפיעה מאוד על הבריאות של הגב והכתפיים, אזורים רגישים שבגיל הילדות עדיין מתפתחים ולכן עומס משקל גבוה עשוי להוביל לבעיות גב קשות ואף לבעיות התפתחות. החדשות הטובות הן שאם בעבר תיקים אורטופדיים נמכרו במחירים גבוהים למדי, כיום ניתן לרכוש תיקים אורטופדיים לכל ילד לקראת הלימודים במחירים מצוינים ועם שימת דגש על שימוש בחומרי גלם איכותיים, לצד עיצוב מנצח.

מדוע חשוב לבצע רכישה של תיק אורטופדי?

למרות שעד היום לא פורסמו הנחיות ברורות לגבי התיק הבריא ביותר בעבור הילדים, ניתן בהחלט לומר כי הקפדה על משקל התיק, נשיאה נכונה, מרכז כובד נמוך כמו גם נשיאה של התיק באופן סימטרי מהווים נקודות שעליהן חשוב מאוד להקפיד, וזאת בשל במידה והתיק כבד מאוד על הילד עמוד השדרה שלו מצוי בתנוחה של עיקול, מה שעלול לגרום לכאבי גב וצוואר כמו גם לעומס מוגבר על המפרקים שעלול לגרום לעקמת אצל ילדים מאחר ועמוד השדרה עדיין אינו התפתח באופן מלא. בנוסף, מחקר שנערך בשנת 2013 מצא כי ההרגל של מבוגרים כמו גם ילדים לשאת את התיק רק על צד אחד של הגוף מוביל להליכה לא נכונה, ולכן ילדים שנאלצים לסחוב את התיק הכבד רק על צד אחד נמצאים בסיכון מוגבר ללכת באופן אלכסוני ובהתאם לכך גם ליצור עומס עצום על אזור הצוואר. ככל שילדים קטנים יותר כך העומס משפיע על בריאותם ועל כן רכישה של תיק אורטופדי מהווה את הדרך הטובה ביותר להבטיח כי תיק בית הספר יספק תמיכה ויציבות לכל אורך שעות היום.

שומרים על הגב של הילדים: תיקים אורטופדיים לכל ילד הם כבר לא מותרות

נקודות חשובות לבחירת תיק

שימו לב כי משקל התיק אותו אתם רוכשים בעבור הילדים אינו עולה על 15% ממשקלם, וזאת ע"פ המלצה של איגוד האורתופדיה. בנוסף לכך, בדקו כי לתיק יש חלוקת תאים נכונה המאפשרת לווסת את המשקל באופן נגיש, בין היתר בשל העובדה כי למרות הקדמה הטכנולוגית ילדים עדיין נאלצים לסחוב איתם מחברות וספרים כבדים. מאחר וילדים בגילאים צעירים (גן ויסודי) נדרשים לתיק גדול יותר, העדיפו לרכוש בעבורם תיק על גלגלים בכדי להפחית את העומס ובעבור ילדים בבית הספר התיכון ניתן בהחלט לרכוש בעבורם תיק אורטופדי איכותי שיעניק תמיכה באמצעות רצועות עבות כמו גם מבנה ייחודי המאפשר לבלום את הזעזועים כתוצאה מהנשיאה. בנוסף, בתיקים החדשים ניתן להבחין במערכת משולשת המאפשרת להימנע ממגע ישיר בין התיק לגב, ובהתאם לכך ליצור גם משקל נמוך. שימו לב כי התיק אותו אתם בוחרים מותאם לקבוצת הגיל של הילדים כמו גם הקפידו לבחון כי ישנו כיסוי לגשם כמו גם תאי חלוקה, כאמור לאור החשיבות של איזון מבחינת המשקל.

לסיכום, ניתן בהחלט לבצע רכישה של תיק אורטופדי במחיר מצוין – אולם את תהליך הרכישה מומלץ לבצע ביחד עם הילדים, כך שהם יוכלו לקחת חלק פעיל בקבלת ההחלטות.

אולי תאהב גם

נגישות